Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia / !!! UWAGA !!!

!!! UWAGA !!!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

16 marca 2020

K O M U N I K A T!!!

Szanowni Państwo

Z uwagi na trwający wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie się zagrożenia zakażeniem koronawirusem, mając na względzie zdrowie zarówno Państwa, jak i pracowników, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Prabutach do niezbędnego minimum. W miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw w formie elektronicznej (sekretariat@mgops.prabuty.pl) lub telefonicznie (55 261 71 14– sekretariat, 55 278 02 20 – punkt obsługi petenta). SZCZEGÓŁOWY WYKAZ TELEFONÓW ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ (link)

 

W sprawach pilnych, w których istnieje konieczność osobistego stawiennictwa prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Prabutach.


W przypadku posiadania wiedzy na temat osób starszych , chorych, które nie mogą liczyć na wsparcie ze strony innych osób prosimy o kontakt z M-GOPS w Prabutach (55 261-71-14 – sekretariat, 55 261-02-20 – punkt obsługi petenta, 513 079 990 Interwencja kryzysowa)

Przypominamy i zachęcamy do składania wniosków m.in. o świadczenia 500+ oraz Dobry start za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub za pośrednictwem Portalu Informacyjno – Usługowego Empati@.

Portal Emp@tia, w odróżnieniu do bankowości elektronicznej, umożliwia złożenie wniosku na większość świadczeń. Dzięki temu osoba zainteresowana może ubiegać się zdalnie m. in. o zasiłek rodzinny, „becikowe”, zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy, świadczenie opiekuńcze, świadczenie rodzicielskie oraz świadczenie „Za życiem”.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT SKŁADANIA WNIOSKÓW PRZEZ PORTAL EMP@TIA link

Przypominamy też, by oczekując na spotkanie z pracownikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo, zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących.

W trosce o bezpieczeństwo sanitarne w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Prabutach podjęto dodatkowe działania, służące zapobieganiu ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2, a także innych wirusów i bakterii.

  1. Przy wejściu głównym do Ośrodka został uruchomiony Punkt Obsługi Interesanta, w którym można np. uzyskać potrzebne informacje, zalecamy ograniczyć Państwa obecność jedynie do pomieszczenia Punktu Obsługi Interesanta.

  2. Przypominamy o stosowaniu powszechnie przyjętych zasad higieny, tj. myciu rąk, unikaniu bliskich kontaktów, nie dotykaniu bez uzasadnionej potrzeby szczególnie metalowych przedmiotów.

  3. Prosimy o przestrzeganie zasad i wytycznych panujących w budynku Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Prabutach.

Koronawirus – co musisz wiedzieć? LINK

Daniel Szczepański

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:M-GOPS Prabuty
Data utworzenia:2020-03-16
Data publikacji:2020-03-16
Osoba sporządzająca dokument:Daniel Szczepański
Osoba wprowadzająca dokument:Daniel Szczepański
Liczba odwiedzin:122