„Wspieraj Seniora” 2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

10 listopada 2020

Program „Wspieraj Seniora” 2020. Cel to zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy podczas epidemii zdecydują się na pozostanie w domu.

Realizacja programu polega w szczególności na dostarczeniu Seniorom zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

W jaki sposób zgłosić swoje potrzeby?

 

KROK 1.

Zadzwoń na infolinię 22 505 11 11 lub bezpośrednio do M-GOPS Prabuty: 55 261 71 14

 

Zgłoś podczas rozmowy, że zdecydowałeś się zostać w domu. Zapisz datę i godzinę kiedy dzwoniłeś.

Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00-21:00

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje Twoją prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej.

KROK 2.

Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się z Tobą telefonicznie. W celu weryfikacji podaje datę i godzinę kiedy dzwoniłeś na infolinię. Następnie zweryfikuje zgłoszenie i ustali w jaki sposób można Ci pomóc. Poda imię i nazwisko osoby, która do Ciebie przyjdzie oraz datę.

Podczas rozmowy telefonicznej, pamiętaj o zapisaniu numeru do ośrodka pomocy społecznej oraz danych osoby, która do Ciebie przyjdzie.

W razie wątpliwości, zadzwoń do Twojego ośrodka pomocy społecznej.

 

KROK 3.

Przychodzi do Ciebie osoba, którą OPS wyznaczył do pomocy. W celu weryfikacji poda imię i nazwisko. W przypadku pomocy w formie zrobienia zakupów senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów. Zasady i sposób rozliczania ustala indywidualnie ośrodek pomocy społecznej, podczas pierwszego kontaktu z Tobą.

Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: noś maseczkę, zachowuj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.

 

KROK 4.

Odbierasz zakupy od osoby, która Ci pomaga z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: noś maseczkę, zachowuj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.

 

PAMIĘTAJ! Płacisz tylko za rzeczywisty koszt zakupów.

 

Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

 

WAŻNE:

Osoby realizujące program „Wspieraj Seniora” posiadają legitymację upoważniająca do podejmowania działania w ramach przedmiotowego programu. Legitymacja jest podpisana oraz widnieje na niej stempel Kierownika Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Prabutach.

 

Kierownik Wanda Angielska-Koniszewska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-10
Data publikacji:2020-11-10
Osoba sporządzająca dokument:Kierownik Wanda Angielska-Koniszewska
Osoba wprowadzająca dokument:Paweł Strzelczyk
Liczba odwiedzin:58